+strona główna    +dodaj do ulubionych    +Reisen Dziś są imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Wisła - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje
WISŁABAZA NOCLEGOWAROZRYWKA I USŁUGIIMPREZYPOGODA | PLAN MIASTA | OGŁOSZENIARANKING|

Znajdź nocleg

 Wolne pokoje
 Wszystkie
 Apartamenty
 Agroturystyka
 Domy wczasowe
 Domki letniskowe
 Domy do wynajęcia
 Gościńce
 Hotele
 Hostele
 Kempingi
 Motele
 O.wypoczynkowe
 Pałace
 Pensjonaty
 Pokoje gościnne
 Schroniska
 SPA i Wellness
 Sanatoria i Uzdrowiska
 Wille
 Zamki

 Noclegi w okolicy

Wycieczki

Beskidśląski przewodnik
Info
Wycieczki


Wisła

Atrakcje turystyczne
Atrakcje okolic
Wycieczki
Wyciągi narciarskie
Galeria
Plan Miasta
PKS i PKP
Ogłoszenia
Pogoda

 
NOCLEGI W POLSCE

noclegi w polsce


Linki

Warto zobaczyć
Karpacz kwatery
Karkonosze
Agroturystyka
Szklarska Poręba
noclegi góry

online: (1) Licznik odwiedzin


Wycieczki - Wisła

Wisła informacje - Wycieczki - Wisła

Szlaki spacerowe

1. Trasa biegnąca przez Skolnity (730 m n.p.m.) - czas wycieczki 3 h - czerwony szlak
Trasa ma swój początek przed kościołem przy Dworcu PKS w Wiśle. Początkowo idziemy asfaltową drogą wśród zabudowań, następnie wchodzimy w otwartą przestrzeń, gdzie podziwiamy piękne widoki, a potem wchodzimy do lasu. Po kilkudziesięciu minutach dość stromego podejścia dochodzimy do szerokiej drogi, którą przebiega szlak żółty. Skręcamy w lewo i po chwili widzimy słup z tabliczką Skolnity 730 m n.p.m. Na szczyt wchodzimy szeroką leśną drogą. Z góry podziwiamy malowniczą panoramę okolic. Schodzimy czerwonym szlakiem, przechodzimy obok rozległej polany, a następnie wchodzimy do lasu, gdzie możemy usłyszeć szum górskiego strumyka. Po wyjściu z lasu wchodzimy na asfaltową drogę prowadzącą wśród zabudowań, przechodzimy pod wiaduktem kolejowym (z 1932 r.) - Wisła Dziechcinka i dochodzimy do przystanku PKS w Wiśle Oazie, gdzie jest meta naszej wycieczki.

2. Trasa biegnąca przez Przełęcz Kubalonki - czas wycieczki 3 h - zielony szlak
Trasa rozpoczyna się przy Domu Turysty PTTK "Nad Zaporą" w Wiśle Osadzie. Ruszamy drogą asfaltową przez las i po kilkuset metrach docieramy do Jeziora Czermiańskiego i zapory. Będziemy stąd podziwiać naprawdę wspaniały widok na góry i jezioro. Dalej idziemy przez las krętą drogą i po kilkudziesięciu minutach docieramy do Przełęczy Szarculi (763 m n.p.m.). Idąc dalej drogą asfaltową, po kilku minutach, docieramy do Przełęczy Kubalonki (761 m n.p.m.). Możemy się tu posilić i zaopatrzyć w pamiątki. Przy ładnej pogodzie z Przełęczy Kubalonki możemy dostrzec Tatry.

3. Trasa biegnąca do Czarnego Fojtula - czas wycieczki 1 h - niebieski szlak
Trasa rozpoczyna się przy przystanku PKS Wisła Malinka Spółdzielnia. Początkowo idziemy drogą asfaltową, po kilkuset metrach szlak odbija w prawo, w drogę z płyt betonowych. Idziemy stromym odcinkiem i podziwiamy piękne widoki. Docieramy do miejsca, gdzie niebieski szlak łączy się ze szlakiem żółtym, który prowadzi na Cienków Niżni (720 m n.p.m). Warto wejść na szczyt góry odbijając z niebieskiego szlaku, by zobaczyć piękne widoki rozpościerające się na okolice. Na szczycie również znajduje się mała góralska karczma. Wracamy na szlak niebieski i schodzimy w dół. Po kilkunastu minutach docieramy do przystanku PKS Czarne Fojtula. Idąc dalej szlakiem niebieskim dochodzimy do kaskad Białej Wisełki (ok. 3 km). Możemy również zejść kilkaset metrów do Jeziora Czerniańskiego.

4. Malownicza trasa - czas wycieczki 2 h - żółty szlak
Trasa rozpoczyna się przy Dworcu PKS w Wiśle. Początkowo idziemy szeroką drogą z kostki brukowej (ulica Bukowa). Tuż przed zakrętem skręcamy w prawo (tak jak prowadzi szlak żółty) i idziemy drogą asfaltową. Idziemy dość długim podejściem przez las, aż do szczytu góry, gdzie szlak skręca gwałtownie w prawo w drogę gruntową. Zaczyna się łatwy odcinek trasy wiodący górskim grzbietem. Po minięciu gospodarstwa agroturystycznego Szymków, skręcamy w prawo i idziemy cały czas w dół. Wychodzimy na otwartą przestrzeń i podziwiamy piękne widoki. Po kilkudziesięciu minutach docieramy do hotelu "Krokus", przy którym szlak odbija w lewo i biegnie ul. Górnośląską. Przy ośrodku "Limba" skręcamy w prawo i idziemy stromym zejściem leśną ścieżką. Docieramy do mostu na Wiśle, potem do Placu Hoffa, gdzie kończy się nasza wycieczka.


Szlaki turystyczne

Propozycje wycieczek:

Główny Szlak Beskidzki im. K. Sosnowskiego - czerwony szlak, prowadzący przez najwyższe szczyty górskie. Wiślański odcinek szlaku swój początek ma na Wielkiej Czantorii i prowadzi dalej przez Soszów Wielki, Stożek Wielki, Kiczory, Przełęcz Kubalonkę, Polanę Przysłop, Baranią Górę, aż do Magurki Wiślańskiej. Pokonanie tej odległości wymaga 9 h marszu. Trasę można podzielić na kilka etapów.

zielony szlak - Wisła Obłaziec PKP - Orłowa (1 h 30 min), Ustroń Polana PKP, PKS (2 h 45 min).

niebieski szlak - Wisła Uzdrowisko PKP - Soszów Wlk. schronisko (2 h 15 min)

żółty szlak - Kiczory - Jaworzynka Trzycatek (3 h 15 min)
Artykuły powiązane

  strona czytana


  Polecamy

  Willa Wichrowe Wzgórza

  PROMOCYJNE PAKIETY!!!!!! OSTATNIE WOLNE APARTAMENTY
  więcej na www  Korzystanie z serwisu wisla.popracy.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

  | Polanica Zdrój | Jelenia Góra noclegi | Międzyzdroje | Urlop w Polsce | Jelenia Góra | Noclegi w Polsce |

  Serwisy turystyczne popracy.pl
  Copyright © 2004 - 2018 Tenet